Husets många salar, rum och foajéer passar för alla typer av arrangemang. Vi serverar mat från eget kök till både små och stora sällskap. Oavsett om det är privat, ett litet företag, en stor koncernen, en organisation eller ett eventföretag som ska arrangera en fest eller ett event har vi platsen och maten för er.
Den nedan angivna kapaciteten är maximalt antal personer som kan sitta i lokalen med normal dukning. Givetvis kan även mindre och större sällskap serveras, då vi anpassar konceptet efter behov, till exempel mingel.
Lokal och antal sittande gäster
Sal D - 960 gäster
Sal B - 250 gäster
Sal C - 120 gäster
Konferensvåningen - 80 gäster
Självklart finns det även möjlighet att duka för middag på andra ställen i huset. Vi har serverat middag i foajén på plan 6 och på scenen i Stora salen. Kontakta hovmästare för mer information om vilka möjligheter som finns.