Brynolf & Ljung Stalker (19.30)
Som Sveriges främsta magiker har Brynolf & Ljung i ett decennium bjudit på humorladdade framträdanden som fått oss att både tappa hakan och ifrågasätta fysikens lagar.
| Kategori & scen | Längd | Pris | Åldersgräns |
|---|---|---|---|
| Övrigt UKK - Stora salen |
1 timme och 30 minuter | Ordinarie: 850 kr (exkl. serviceavgift) | Ingen åldersgräns |
Om föreställningen
Brynolf & Ljung har under det gångna året trollbundit New York med succéföreställningen Stalker, där de charmat såväl kritiker som den amerikanska publiken. Efter fler än 150 framgångsrika föreställningar i New York kommer Sveriges främsta illusionister och magiker hem för en exklusiv turné hösten 2025 med nya inslag och en förstärkt version av succén. I föreställningen bjuds publiken på fartfylld underhållning där duon kombinerar street magic, psykologisk mentalism och social hacking. Stalker med Brynolf & Ljung har premiär den 11 september 2025 på Cirkus Arena i Stockholm, följt av Sverigeturné. I dagens övervakningssamhälle är alla stalkade och alla har blivit stalkers. Tillsammans med stjärnregissören Edward af Sillén tar magikerduon Brynolf & Ljung med sig publiken på en upplevelse där ingen sitter helt säkert.
”Att spela Stalker i New York har varit helt fantastiskt! Vi hade inte kunnat önska oss en bättre respons. Att komma tillbaka hem till Sverige för en turné i höst känns jättekul och vi har satt ribban ännu högre. Den här föreställningen är i sig föränderlig och bygger på publiken som är där. Förbered er på att bli överraskade!” säger Jonas Ljung och Peter Brynolf.
Information
| Presenteras av | Medverkande |
|---|---|
| Lifeline | Jonas Ljung Peter Brynolf |
Biljetter
lördag 29 nov
16:00
lördag 29 nov
19:30